BİYOGRAFİ

 

1966 ocak ayında Iğdır’da dünyaya geldim. İlkokulu Iğdır’da bitirdikten  sonra 15 yıl sürecek yurt dışı tahsilim başladı. Farsça ve Arapça öğrenimiyle birlikte İslami İlimler tahsilim 1977 yılından beridir devam ediyor. Bunlar; serf, nahiv, usul, fıkıh, mantık, tefsir, tarih, kelam ve felsefe dallarında uzunca yıllar ders okumakla birlikte tedrisatım da başlamış oldu.
Felsefe ve sosyoloji ilgimi çeken en önemli dallardı. Sonraki yıllar bunlara Edebiyatı da ekleyerek kendimce bir harmanlama yaptım.

Dünya klasikleri ve şark-islam klasikleri okuduğum diğer ilimlere rengini katarak farklı bir düşünce dekoru ortaya çıkardı. Mevlana ve Hafız düşünce ve duygu dünyamda özel bir yer edinmiş oldu böylelikle.

1991 yılında temelli olarak yurda dönüş yaptım. Askerlik görevimi yaptıktan sonra 1992-1994 yılları arasında Ağrı/Taşlıçay, 1994-1996 yılları arasında Kırıkkale’de Ehlibeyt dostlarına tebliğ hizmetinde bulundum ve ufkumu açan yeni tecrübeler edindim. 1996 yılında İstanbul’a gelerek o yıldan beri dünya başkenti, duygu,düşünce ve kültür şehri İstanbul’da ikamet etmekteyim. Çeşitli konferanslar ve seminerlere katılma imkanım oldu ve dolayısıyla ülkemin neredeyse tüm şehirlerini görmek, farklı düşünce ve kültürlerle tanışma fırsatım oldu. Aynı amaçla bir çok ülkeyi de görmek ve insanlarıyla tanışmak Allah’ın nasip ettiği diğer nimetlerinden biriydi.

1992 yılında Kevser Yayıncılığın kuruluşunda 1994 yılında Bab-ı Ali ilim vakfının tesisinde ve 2011 yılında Ehlibeyt Alimleri Derneğinin hizmete başlamasında diğer dostlarımla birlikte çalıştım. On4 TV’nin kuruluş ve hizmetlerinde bir nebze olsun katkımdan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Kevser Yayınları tarafından neşredilen üç aylık Kıble Dergisinde Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiş durumdayım.

Edebi ve siyasi analizler yapıyorum ve bu alanlarda yazılar yazıyorum.
Kitap okumak, gezmek, sinemaya gitmek ve yazmak hobilerim arasındadır.

4 çocuk babası ve 5 torun dedesiyim…

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!